KAM NA VÝLET

 

okolie obce pavčina lehota

Lyžiarské stredisko Žiarce 2 vleky a 2 lanové dráhy s celkovou prepravnou kapacitou 2434 osôb za hodinu. Vhodná kombinácia obtiažnosti terénov umožňuje využitie strediska lyžiarmi začiatočníkmi ako aj skúsenými lyžiarmi. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, ktorý sa nachádza v areáli strediska. K ponuke je aj večerné lyžovanie s dĺžkou osvetlených tratí 550 metrov. K dispozícií aj bežecké trasy. Vzdialenosť je 1 km, autom okolo 1 minúty

Horská bobová dráha, Žiarce prvá dráha svojho druhu v Slovenskej republike, dĺžka 1000 metrov, 16 zátačiek, 6 terénnych skokov, boby zabezpečené brzdou umožňujúce každému zvoliť optimálnu rýchlosť a štýl jazdy, ideálny cieľ pre letné dovolenky i krátkodobé rodinné výlety. Vzdialenosť je 1 km, autom okolo 1 minúty.
Demänovské jaskyne Na severnej strane Nízkych Tatier, v Demänovskej doline sa nachádza Demänovský kras, v ktorom dominuje Demänovský jaskynný systém dlhý asi 25 km. V Demänovskej doline sú sprístupnené dve jaskyne. Demänovská jaskyňa slobody patrí medzi najkrajšie sprístupnené jaskyne v Európe. Vzdialenosť je 2 km, autom okolo 2 minút.
Jasná Nízke Tatry je najväčšie stredisko na Slovensku, s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding. Okrem perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností tu nájdete aj snowpark dizajnovaný pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov a vyznávačov freestyle. Vzdialenosť je 9,8 km, autom okolo 12 minút (v zime autom až k vlekom).
Aquapark Tatralandia, najväčší vodný park na Slovensku, ktorý ponúka 27 tobogánov a to všetko v 11 bazénoch.
Vzdialenosť od Privátu Daniela je 11,6 km, autom okolo 16 minút.
Thermal Park Bešeňová, kde v oddychových bazénoch sú k dispozícii rôzne vodné atrakcie ako napr. podvodné ležadlá po okrajoch bazénov, vodné trysky a iné. Vzdialenosť je 21,9 km, autom okolo 20 minút.
Lúčky Kúpele, v ktorých kúpeľná liečba patrí medzi najefektívnejšie liečebné metódy. Liečia sa tu choroby pohybového ústrojenstva a ženské choroby. Vzdialenosť je 27,1 km autom okolo 29 minút.
Ski Park je moderné lyžiarske stredisko, ktoré leží nad mestom Ružomberok. Ponúka návštevníkom bohaté športové vyžitie, najmä počas zimnej sezóny. Novinkou je nový snowpark pre začiatočníkov, ale aj pokročilejších. Vzdialenosť je 33,6 km, autom okolo 33 minút.
Vlkolínec je trvalo obývaná obec, v súčasnosti s 29 obyvateľmi v 18 domoch, z celkového počtu 55 domov. Vlkolínec bol v roku 1993 zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, ako unikátny krajinno-sídelno-architektonický komplex. Vzdialenosť je 37,8 km, autom okolo 38 minút.
Odporúčame navštíviť aj:
Drevený art. kostol vo Sv. Kríži - 4 km
Vrbické jazero pod Chopkom - 6 km
Múzeá Lipt. Mikuláš - 7 km
Centrum Lipt. Mikuláš - 7 km
Termálne bazény Lipt. Ján - 12 km
Pláže s vodnými športami na jazere Lipt. Mara - 13 km
Skanzen Pribylina - 24 km
Vysoké Tatry - Štrbské pleso - 35 km
Levoča s oltárom - UNESCO

Many opportunities for recreation and sports recovery time.